poradniki:jak-przygotowac-nosnik-usb-pendrive-z-systemem-windows

Action disabled: source

Przygotowanie nośnika USB (pendriva)

Od wersji Windowsa 7 Microsoft umożliwił instalację systemu także z nośnika USB. Mało tego, przygotował specjalne narzędzie dzięki, dzięki któremu przygotujemy pendriva.

Tak samo jak w przypadku przygotowania płyty DVD proces przygotowania nośnika USB jest niezbyt skomplikowany. Wchodzimy na stronę narzędzia Windows USB/DVD Download Tool, klikamy na Installation a następnie na 1. Click to open the Windows USB/DVD Download Tool page. Na następnej stronie po prawej stronie klikamy w download i zapisujemy plik na naszym dysku. Instalujemy pobrany program klikając w Next kilka razy.Uruchamiamy zainstalowany wcześniej program, klikamy na Browse i wskazujemy pobrany wcześniej plik z obrazem systemu.Następnie klikamy w USB device. Program umożliwia także stworzenie płyty DVD z obrazem systemu ale nas interesuje opcja nr 1.

Z listy dostępnych urządzeni wybieramy to, na którym ma zostać umieszczony obraz systemu. Klikamy w Begin copying

Czekamy aż proces dobiegnie końca. W zależności od szybkości zapisu danych na pendriva może to potrwać od kilku do kilkunastu minut.

Pendrive z obrazem systemu jest już gotowy. Pozostaje już tylko uruchomić ponownie komputer i uruchomić proces instalacji.