poradniki:jak-nagrac-obraz-plyty-z-systemem-windows-na-plyte

Nagrywanie obrazu na płytę DVD

Przygotowanie bootowanej płyty DVD z instalatorem systemu nie jest zbytnio skomplikowane i sprawdza się do kilku prostych kroków.

Na tym etapie potrzebujemy:

  • Obraz *.iso systemu Windows
  • Programu do nagrywania np. opisywany tu darmowy ImgBurn (Program dostępny jest także w języku polskim)

Plik *.iso zapisujemy na dysku w dogodnej dla na s lokalizacji np. w folderze Pobrane. Pobieramy Program ImgBurn i instalujemy go na dysku naszego komputera.

Po uruchomieniu programu wybieramy opcję Write image file to disc / Zapisz plik obrazu na dysku. W następnym oknie wskazujemy wcześniej pobrany plik obrazu systemu i klikamy Otwórz.Warto także zaznaczyć opcję Verify / Weryfikuj dzięki, której program automatycznie zweryfikuje czy wszystkie dane, które przed chwilą nagraliśmy na płytę są poprawne. Aby nagrać płytę klikamy w ikonkę zaznaczoną na czerwono.Teraz musimy uzbroić się w odrobinę cierpliwości gdyż proces nagrywania i weryfikacji może zająć około 10 minut. Po zakończeniu nagrywania program automatycznie wysunie tackę z płytą z nagrywarki. Jeśli nic takiego się nie stanie a naszym oczom ukaże się taki komunikat:nie należy zbytnio panikować. Po prostu trzeba ręcznie wsunąć tackę z płytą. Taka sytuacja ma miejsce kiedy nagrywamy płytę w laptopie, który w 99% przypadków samoczynnie nie zamyka/otwiera tacki napędu nagrywarki.

Jeśli wszystko przebiegło bez problemów program wyświetli taki komunikatTeraz pozostaje jedynie uruchomić komputer z płyty i zainstalować system.