poradniki:legacy-update-windows-update-dla-windows-2000-xp-vista-7-8-8.1

Legacy Update - Windows Update dla Windows 2000, XP, Vista, 7, 8, 8.1

Legacy Update - Instalacja aktualizacji

Legacy Update to projekt, który ma na celu możliwość uruchomienia narzędzia Windows Update oraz zainstalowania aktualizacji na już niewspieranych systemach takich jak Windows 2000, Windows XP, Windows Vista i jeszcze kilku innych, już niewspieranych systemów.
Autorzy projektu stworzyli „zamiennik” systemowych aktualizacji, które były dostępne z poziomu systemu operacyjnego. Wszystko wygląda tak jak przy oficjalnej aktualizacji. Z resztą wszystko bardzo ładnie widać na poniższym filmie [EN].

Instalacja oprogramowania

Legacy Update - Instalacja oprogramowania

Instalacja Legacy Updatera jest uproszczona do minimum. Instalator automatycznie rozpoznaje na jakim systemie został uruchomiony i instaluje wszystkie niezbędne komponenty. Sugeruje także instalację innych zalecanych dla danego systemu składników. Nie są one jednak wymagane do prawidłowego działania programu.
Po zainstalowaniu Legacy Updater zastępuje „fabryczny” mechanizm aktualizacji na ten oferowany przez program. Co ważne wszystkie zmiany zachodzą „pod spodem” systemu aktualizacji. Dla tego sposób wykonywania aktualizacji nie wymaga żadnych dodatkowych działań. Wystarczy uruchomić Windowsowe narzędzie do aktualizacji systemu, które wyszuka oraz zainstaluje brakujące aktualizacje. Legacy Update eliminuje także błąd 80072EFE, który pojawia się w systemach Windows Vista, Windows 7 oraz Windows 8.


Oficjalna strona projektu: legacyupdate.net